شفت لوله ای کرکره

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه

شفت،شافت،درام یا لوله در کرکره برقی واسطی است برای اتصال تیغه های کرکره به موتور.که در ادامه وظیفه انتقال قدرت از موتور به تیغه های کرکره را دارد.پارس هوشمند در انتخاب درام یا شفت لوله ای شما را راهنمایی خواهد کرد.

وظیفه شفت

اگر مراحل نصب رو ندیده باشیم یا حتی اگر دیده باشیم ولی مراحل نصب رو پیگیری کرده باشیم احتمالا این سوال برامون پیش میاد که تیغه های کرکره به دور چه چیزی جمع یا رول یا رولاپ(رول آپ) می شوند.

بعد از نصب مکانیزمی که مشاهده می شود به این صورت است.به این ترتیب که،لوله که از یک سمت به موتور متصل است آن را به سمت پایین و بالا می چرخاند که در نتیجه درب کرکره ای باز یا بسته می شود.

قطر و ضخامت شفت لوله ای کرکره برقی

شفت های لوله ای در قطر های مختلف و مهمتر از همه ضخامت یا سطح مقطع های مختلف تولید می شود.

اما نکته ای که هست و حتما باید دقت لازم را درمورد آن کرد این نکته بسیار مهم است که برای استفاده در کرکره های برقی با قطر 3،4و5 اینچ و به ترتیب با قطر 8،11و13 سانت و در حالت استاندارد با ضخامت 4 میلی متر مورد استفاده قرار گیرد.

انتخاب شفت لوله ای کرکره برقی در قطر صحیح و با بالاترین ضخامت و درصد آلیاژ جهت مقاومت و عدم افتادگی رول کرکره بسیار بسیار مهم است.پروژه های خود را جدی بگیرید و معرفی واقعی ترین اطلاعات را از شرکت ها و فروشگاه ها طلب کنید.

قطر و ضخامت شفت های لوله برای درب های کرکره برقی با ابعاد و عرض بیشتر باید از لوله هایی با قطر بیشتر و ضخامت یا سطح مقطع حتی تا 6 میلی متر استفاده شود.جنس این لوله ها از فولاد و آهن می باشد.

هرچقدر که قطر لوله یا درام بیشتر باشد در زمان باز و بسته شدن کرکره شاهد سروصدای کمتری خواهیم بود.

در برخی موارد از لوله هایی با قطر کمتر استفاده می شود که به وسیله یک تبدیل تفلونی میشه قطر اون رو بیشتر کرد.

و برعکس در بعضی موارد به دلیل محدودیت ارتفاع باید از لوله هایی حتی با قطر کمتر استفاده کرد.که در ادامه توضیح بیشتری خواهم داد.

نحوه اتصال به موتور شفت لوله ای کرکره

درمورد چگونگی اتصال شفت لوله ای به موتور اینگونه است که:

از یک سمت به محور گرداننده یا همان گیربکس موتور و از سمت مقابل به وسیله اندکپ و بلبرینگ به صفحه پلیت متصل میشه.

متناسب با عرض دهنه در پروژه های با عرض کم از لوله با قطر کم و در پروژه های با عرض زیاد از درام با قطر زیادتر استفاده میشه.

تاثیر در کارکرد

سرعت حرکت و نحوه کارکرد صحیح کرکره برقی علاوه بر موتور و متعلقات دیگر تاثیر بسزایی دارد.در انتخاب نوع شفت،قطر و ضخامت آن دارد.

کارشناسان و نصاب های پارس هوشمند همواره در تمام پروژه ها دقت در انتخاب متعلقات و قطعات با کیفیت بالا را مد نظر قرار می دهند.

شفت لوله ای کرکره برقی

انواع درام لوله ای کرکره برقی

شفت لوله ای یا لوله درام کرکره برقی به دو نوع تقسیم بندی می شوند:

1_لوله گرد

2_لوله هشت ضلعی

که در قطرهای مختلف وجود دارد.

از لوله گرد برای کجاها استفاده میشه؟

لوله گرد کرکره برقی از جنس آهن ضخیم بوده است.لوله گرد دارای چهار قطر 8 سانتی متر،11 سانتی متر،15 سانتی متر و همچنین 22 سانتی متری است.که از ضخامت 1/8 میلی متر،2 میلی متر و تا ضخامت هایی تا 6 میلی متر تولید می شوند.

برای موتور توبلار از قطر 8 سانتی متری آن وبا رنج وزنی 120 و 140 نیوتن بر مترمربع استفاده میشه.برای موتور ساید با رنج های وزنی 150 کیلوگرم مورد استفاده قرار میگیره.

برای موتور موتور های ساید با رنج های وزنی 300 کیلو،500 کیلو و همینطور 600 کیلوگرم از لوله 11 سانتی استفاده میشه.برای موتور ساید 750 و 800 کیلو گرمی از لوله شفت با قطر 15 سانتی متر استفاده میشه.برای موتور ساید 1300 و 1500 کیلو گرمی هم از لوله گرد با قطر 22 سانتی متر استفاده میشه.البته این دو مورد با برق سه فاز کار میکنند.در پروژه هایی که پارس هوشمند مسئولیت اجرای اون رو به عهده میگیره ما وسواس لازم را برای انتخاب نوع شفت دارد.

لوله هشت ضلعی

جنس لوله هشت ضلعی از جنس گالوانیزه هست که در دو قطر 6 و 8 سانتی متری وجود دارد.برای موتور های توبلار از قطر 6 سانتی متری با رنج های وزنی رنج های وزنی 30 و 50 نیوتن استفاده میشه.برای موتورهای توبلار با رنج های وزنی 60 نیوتن،80 نیوتن و 100 نیوتن از قطر 8 سانتی متری اون استفاده میشه.

بهبود در کارکرد

قطر شفت ها را بر اساس وزن تیغه و نوع موتور کرکره برقی انتخاب می کنند.هر قدر قطر شفت بیشتر باشد کرکره بهتر کار میکند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست